Uçuş Harekat Yöneticiliği Pr.

Anasayfa » Uçuş Harekat Yöneticiliği Pr.

Dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen ve Ülkemizde de her geçen gün gelişmekte olan Sivil Havacılık sektörüne Mesleki donanımını teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirecek nitelikli ara insan gücü kazandırabilmek Uçuş Harekat Yöneticiliği Programının temel amacıdır.

Uçuş Harekat Yöneticiliği, her türlü sivil hava aracının uçuş operasyonunun ulusal ve uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun olarak planlanmasını, uygulanmasını, takibini, yönetimini ve kontrolünü sağlamakla sorumlu, havayollarında en çok sorumluluk taşıyan mesleklerden biridir.

Uçuş harekât uzmanı, uçuş harekâtını planlayan, uygulayan, uçuşu takip ve kontrol eden, sorumlu pilotun talebi veya gerekli durumlarda uçuş ekibini bilgilendiren, uçuş akışını izleyen, acil durum bilgilerinin gerekli birimlere iletilmesini sağlayan, sivil havacılık tarafından onaylanmış geçerli lisansa sahip nitelikli personeldir.

Öğrencilerimizin sivil havacılık sektörüne yönelik temel bilgileri uygulamalı olarak alması planlanmıştır. Öğrenciler, mezun olduklarında, Havayolu İşletmeleri ve Havaalanlarının değişik faaliyet alanlarında ve aynı zamanda havacılık sektörüyle ilişkide olan diğer işletmelerde de istihdam edilebilecektir. Uçuş Harekât Yöneticiliği programımızda İngilizce dersler ve akademik kadromuz tarafından yürütülecek esnek müfredatımız ile eğitimler hazırlanmıştır.

Öğrenci Destek Hattı